Rozwód

Adwokat Warszawa rozwód

Podejmując decyzję o złożeniu pozwu o rozwód warto wiedzieć, z czym przyjdzie się Państwu mierzyć i jakich rozstrzygnięć możecie oczekiwać od sądu. Najczęściej małżonkowie składają pozwy o rozwód bez orzekania o winie, jednakże dzieje się tak głównie wtedy, kiedy oboje uznają, że ich relacje wygasły i nie widzą sensu w dalszym utrzymywaniu formalnego związku. W takim wypadku, jezeli pozstałe kwestie takie jak władza rodzicielska, kontakty i alimenty są także niesporne, wyrok rozwodowy zapada zazwyczaj na pierwszej rozprawie. W wypadku dochodzenia winy w rozpadzie małżeństwa należy brac pod uwagę, że postępowanie o rozwód może być długotrwałe i kosztowne. Udział adwokata w takim postępowaniu wydaje się konieczny, gdyż formalizm procesowy może być zbyt skomplikowany dla osób niemających z nim do czynienia na co dzień. Obecnie dosyć powszechnie sądy przed przeprowadzeniem postępowania kierują małżonków na mediacje, co oczywiście nie jest obowiązkowe, jednakże czasami przynosi pozytywne rozstrzygnięcia. Udział adwokata w postępowaniu mediacyjnym także jest możliwy.

 

W wypadku posiadania małoletnich dzieci koniecznym jest wskazanie w pozwie o rozwód jak strona chciałaby uregulować kwestię władzy rodzicielskiej, miejsca zamieszkania dzieci oraz alimenty. Jeżeli kwestie te nie są sporne zaleca się sporządzenie planu wychowawczego i dołączenie go do pozwu

 

W wypadku zamieszkiwania przez strony w jednym mieszkaniu/domu niezbędnym może się stać także ustalenie sposobu korzystania ze wspólnie zajmowanego mieszkania, co także jest możliwe w postępowaniu o rozwód.

 

 

W wypadku zlecenia prowadzenia sprawy o rozwód adwokatowi, jego zadaniem jest sporządzenie pozwu o rozwód z podniesieniem w nim wszystkich roszczeń, ,wskazanie dowodów potwierdzających zarówno zasadność rozwodu, winy w rozpadzie związku (jesli to konieczne) oraz dowodów na sytuację małoletnich dzieci. Adwokat pomoże małżonkom także w sporządzeniu planu wychowawczego, jeżeli nie dochodzi między nimi do sporów na tle wykonywania włądzy rodzicielskiej, kontaktów czy alimentów.

 

Jako adwokat z wieloletnim stażem mam za sobą kilkaset zakończonych postępowań o rozwód a tym samym posiadam bogate doświadczenie zawodowe w tej materii. Reprezentowałem klientów w sprawach rozwodowych głównie przed Sądem Okręgowym w Warszawie oraz Sądem Okręgowym Warszawa Praga w Warszawie ale także przed sądami okręgowymi w większości miast wojewódzkich w Polsce.

Zapraszając Państwa do współpracy proszę o kontakt celem umówienia spotkania w kancelarii, która mieści się na warszawskiej Woli w pobliżu Sądu Okręgowego w Warszawie.

 

Adwokat Andrzej Jastrzębski

01-022 Warszawa

ul. Bellottiego 5 lok. 37

27-200 Starachowice

ul. Majówka 20
Created by: cdx.pl